WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Sony kończy wsparcie dla PlayStation Now na PS3, PS Vita i kilku innych urządzeniach

Jednym z głównych zamysłów PlayStation Now była możliwość zagrania w ulubione tytuły spod szyldu Sony na wielu urządzeniach, bez potrzeby posiadania konsoli. Niestety, wszystko co dobre kiedyś musi się skończyć i w tym przypadku słowo „dobre” oznacza wsparcie Now dla starszego sprzętu. 

PlayStation Now jako usługa wystartowało w styczniu w 2015 roku na PlayStation 4. Później lista urządzeń stopniowo zaczęła się poszerzać i tak w maju 2015 dostaliśmy wersję na PS3, a w ostatnie lato także na komputery osobiste. Poza tym PlayStation Now dostępne jest na PlayStation Vita, PlayStation TV oraz szeregu telewizorów z funkcjami smart… przynajmniej tak było do tej pory. Od 15 sierpnia 2017 wsparcie usługi streamującej gry od Sony stracą posiadacze: PlayStation 3, PlayStation Vita, PlayStation TV, odtwarzaczy Blu-Ray od Sony oraz wszystkich Samsung TV. Dodatkowo osoby z telewizorami Bravia w swoich salonach, a konkretniej te z modelami z lat 2013/2014/2015, przestaną być wspierane nieco szybciej, bo już 1 kwietnia tego roku.

Na Blogu PlayStation masa posiadaczy wspomnianych urządzeń wylewa swoje negatywne opinie i w sumie ciężko się im dziwić. Najbardziej tracą na tym osoby nadal korzystające z przenośnego PS Vita. Konsolka od niedawna jest po cichu wymazywana z egzystencji przez Sony i pozbawienie jej wsparcia dla PlayStation Now, jest już jej jawnym morderstwem.

Ciężko też w sumie powiedzieć, czemu Sony w ogóle wycofuje wsparcie z tak szerokiej maści sprzętu. Być może Japończycy planują masywny update usługi, któremu wspomniane urządzenia mogą już nie podołać. A może ilość użytkowników PlayStation Now na tych platformach jest tak drastycznie mała, że dalsze ich wspieranie jest bez sensu? W końcu teraz każdy może uruchomić tę usługę na swoim komputerze, co wyklucza dodatkowy nabytek takiego PlayStation TV. Sony nie podało powodu i jedynie przeprosiło użytkowników wspomnianych urządzeń.

źródło i zdjęcie: blog.us.playstation.com