WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Sony osiągnęło w tym roku kasowy sukces

Venom szturmem wdarł się do kin w Chinach i już w pierwszy weekend osiągnął wynik 111 milionów dolarów. Oznacza to, że w box office przekroczył 700 milionów. Zaś Sony zarobiło w tym roku ponad 2 miliardy dolarów.

Zgodnie z oficjalnymi wynikami pierwszy film Sony ze SpiderVerse zarobił ponad 700 milionów dolarów. To nieoczekiwany i spektakularny sukces. Dzięki swoim przychodom Venom przyczynił się do tego, że Sony zarobiło w tym roku ponad 2 miliardy dolarów. Wkład Venoma jest tutaj niezaprzeczalnie największy, jednak Sony osiągnęło zysk także  z innych tegorocznych premier.  Hotel Transylwania 3 (525 mln $), Piotruś Królik (351 mln $) i Bez Litości 2 (190 mln $). A grudniu w kinach ma pojawić się jeszcze Holmes & Watson.

Pomimo krytycznych ocen Venom okazał się ogromnym kasowym sukcesem dla Sony. Oznacza to, że studio na pewno niedługo stworzy kolejne filmy ze SpiderVerse, chcąc przebić ten wynik. Fakt, że Sony zarobiło w tym roku ponad 2 miliardy dolarów zapewne zmobilizuje studio do wzmożonej pracy i pobicia swojego rekordu z 2012 roku. Wówczas sony zarobiło ponad 4 miliardy dolarów, głównie dzięki Skyfall, The Amazing Spider-Man, Men in Black II i pierwszej części Hotelu Transylwania.

Sony zarobiło w tym roku ponad 2 miliardy dolarów

Premiera Holmes & Watson zaplanowana jest na 21 grudnia tego roku.

Czytaj też: Nowe informacje na temat filmu o Czarnej Wdowie

Źródło: www.cbr.com