WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Sony pożegna się z prawami do Venoma?

Nieoczekiwany sukces filmu Venom zadziwił wszystkich, a zwłaszcza krytyków. Film oceny miał bardzo średnie, jednak mimo wszystko na światowym rynku przyjął się bardzo dobrze. Może to jednak sprawić, że Sony pożegna się z prawami do Venoma.

Venom znacznie przekroczył oczekiwania i w box office zarobił ponad 500 milionów dolarów, a nie miał jeszcze premiery w Chinach. Czy tak wielki sukces może sprawić, że Sony pożegna się z prawami do Venoma? Analitycy twierdzą, że to możliwe. Dzięki fuzji Foxa i Disneya X-Meni i Fantastyczna Czwórka powracają do Marvel Cinematic Universe. Fani liczą, że niedługo postacie z otoczenia Spider-Mana również podzielą ich los stając się częścią Marvel Studios.

Mimo, że pierwotnie Sony liczyło się z ryzykiem wypuszczając Venoma, odnieśli ogromny sukces. Otworzyło im to furtkę do kolejnych filmów ze Spider-Mana bez Spider-Mana. Choć jest to potencjalnie możliwe, to jednak są małe szanse, że Disney będzie chciał wykupić od Sony Venoma. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że trwają już wstępne przygotowania do nowych filmów ze Spider-verse.

Ta sytuacja również nasuwa pytanie, czy Sony nie będzie chciało odzyskać od Marvel Studios Spider-Mana? Na fali sukcesu mogliby chcieć opowiedzieć po raz kolejny historię Człowieka-Pająka, choć nie wiem czy fani by to wytrzymali. Jednak na razie jedynym sposobem, by Sony oddało Marvelowi prawa do Venoma jest wykupienie przez Disney całego studia. Patrząc na wyzwania jakie niesie ze sobą przejęcie Foxa jest to bardzo mało prawdopodobne.

Czytaj też: Kiedy Disney odzyska 4 miliardy dolarów zapłacone za Lucasfilm?

Źródło: https://www.comicbookmovie.com/