WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Sony sprzedało już ponad 50 milionów PS4

Nieco ponad rok temu Sony pochwaliło się, że sprzedaż PlayStation 4 wykracza już ponad 30 milionów jednostek, kilka miesięcy później – w maju – chwalono się 40 milionami. Czas na kolejny krok milowy. 

Sony poinformowało właśnie, że od uruchomienia sprzedaży swojej najnowszej konsoli PlayStation 4 pod koniec roku 2013, udało się sprzedać 50 milionów jej egzemplarzy, z których 10 milionów poszło w ostatnie pół roku. Do statystyk wliczono już sprzedaż świeżutkiego PlayStation 4 Pro, wspierającego HDR i rozgrywkę w 4K. Sony pochwaliło się również, że sprzedaż podczas Czarnego Piątku była „najlepsza w historii PlayStation”.

PS4 jest aktualnie dostępne w 122 krajach i regionach, konsekwentnie pokonując w rankingach sprzedaży swojego największego konkurenta – Xbox One. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, Microsoft postarał się jednak o wzmocnienie rywalizacji, obniżając cenę swojej konsoli oraz wypuszczając jej nowy model – Xbox One S. Wygląda na to, że gigant z Redmond nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i czekamy na efekty jego agresywnej kampanii w celu odzyskania rynku .

źródło: neowin.net | zdjęcie: ign.com