Smartfonów z popularnej serii „Z”, japońskiej firmy Sony nie trzeba dzisiaj nikomu przedstawiać, bowiem telefony te cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród konsumentów. Dotyczy to zarówno użytkowników bardziej i mniej zaawansowanych. Śmiem twierdzić, że spowodowane jest to przede wszystkim ogólnym wykonaniem tychże produktów, które niewątpliwie stoi na wysokim poziomie. Sony, idąc za ciosem, wzbogaciło swoje portfolio kolejnym telefonem, który łudząco podobny jest do „Z-tki”… i to w zasadzie tyle, jeśli chodzi o podobieństwa. Poznajcie Sony Xperia T3.

xperia_t3_3

Dlaczego zdecydowałem się przybliżyć Wam sylwetkę tego telefonu, zamiast wymieniać do znudzenia kolejne funkcje, które niesie ze sobą nowy Apple iOS 8? Przede wszystkim ujęła mnie sama cena urządzenia oraz to ile w jej ramach potencjalny klient będzie w stanie otrzymać od producenta. Smartfon Sony Xperia T3, tak jak już wspominałem, na pierwszy rzut oka kojarzy się z urządzeniami z serii „Z”. Spoglądając na dostępne w sieci zdjęcia faktycznie ciężko temu zaprzeczyć. W modelu T3 nie doświadczymy jednak szklanej powłoki na tylnym panelu. Zastąpiono ten materiał matowym tworzywem sztucznym, który swoją drogą prezentuje się całkiem elegancko. Zwykle estetykę tego typu rozwiązań bardzo szybko psują jednak ogromne ilości odcisków palców, w tym przypadku będzie pewnie nie inaczej.

Jeśli chodzi o wyświetlacz, to producent w przypadku tej konstrukcji zdecydował się na zaaplikowanie ekranu Triluminos z Bravia Engine 2, o przekątnej 5.3 cala, który generuje obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, co w przeliczeniu daje zagęszczenie na poziomie 277ppi. Sercem telefonu jest wbudowany czterordzeniowy układ Snapdragon 400 od Qualcomma, taktowany na poziomie 1.4GHz, wspierany dodatkowo przez 1GB pamięci RAM.

xperia_t3_2

Specyfikacja obejmuje ponadto 8GB pamięci wbudowanej, z możliwością dodatkowego rozszerzenia do 32GB poprzez kartę micro SD oraz 8-megapikselowy aparat z sensorem Exmor RS. O prawidłową pracę Sony Xperia T3 zadba akumulator o pojemności 2500mAh oraz system Android 4.4 KitKat. Wymiary i waga telefonu to odpowiednio 150,7 x 77 x 7 mm i 148 gramów.

Teraz jednak najważniejsze. Zastosowana w przypadku modelu T3 konfiguracja może nie powala na kolana, co wyraźnie daje do zrozumienia, że telefon ten nie jest przeznaczony dla najwyższej półki. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z tanim badziewiem. Ile zatem Sony życzy sobie za ten właśnie sprzęt? Jeśli obecne informacje zostaną potwierdzone, to w dniu premiery przyjdzie nam zapłacić za T3 dokładnie 1599 złotych. Dokładna data nie jest jeszcze znana, istnieje jednak wysokie prawdopodobieństwo, że nowa Xperia zadebiutuje w przyszłym miesiącu.

Źródło: PhoneArena

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!