WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Spadła sprzedaż iPhonów

W tym tygodniu Apple pokazało raport finansowy za ostatni kwartał. Okazuje się, że sprzedaż iPhonów spadła, natomiast sama firma i tak przyniosła ponad 11 miliardów dolarów zysku.

Przez ostatnie trzy miesiące firma sprzedała 50,7 miliona sztuk swoich smartfonów. Udało jej się osiągnąć średnią cenę iPhona równą 655$, co może oznaczać, że ludzie kupowali więcej droższych konstrukcji. Generalnie sprzedaż telefonów spadła w stosunku do tego samego okresu sprzed roku, co może oznaczać dwie rzeczy. Ludzie czekają na premierę nowych smartfonów albo zaczęli kierować się bardziej w stronę konkurencji. Wszak całkiem niedawno zadebiutowały nowe flagowce od Samsunga, Huawei i LG. Jednakże z drugiej strony Apple zapowiedziało, że planuje wydać rocznicowego iPhona z wyświetlaczem OLED i bardzo cienkimi ramkami. Podobno pojawiły się problemy z jego zaprojektowaniem ale premiera i tak ma mieć miejsce w tym roku.

Tak czy siak Apple wciąż przynosi ogromne zyski. Całkowite dochody wzrosły do 52,9 miliarda dolarów co jest ogromną kwotą. Sam zysk wyniósł 11 miliardów więc firma nie ma powodów do płaczu czy jakiś obaw.

Źródło: http://www.kitguru.net/