[Materiał zewnętrzny]

Aby sprawdzić działanie internetu, trzeba wykonać test, korzystając z określonych narzędzi. Na szczególną uwagę wśród nich zasługuje speed test internet. Dzięki jego prostocie i intuicyjnym działaniu podejmowanie decyzji zostało w znaczny sposób ułatwione.

Speed test internet jako źródło właściwych decyzji

Speed test internet pozwala na rozstrzygnięcie kwestii pozostawienia dotychczasowego dostawcy internetu lub jego zmiany. Wykonane z jego wykorzystaniem w różnych porach dnia badanie, jest w stanie dostarczyć cenne informacje nie tylko na temat prędkości pobierania i wysyłania danych, ale również stabilności łącza. Tak kompleksowa analiza jest dostępna bezpłatnie. Wystarczy skorzystać ze strony internetowej, na której znajduje się test.

Zalety speed testu

Speed test posiada wiele zalet. Oprócz precyzji wykonania badania (w przypadku pingu i jitter są to ms, a prędkości pobierania i wysyłania danych – dziesiąte części Megabita), jest on w stanie przedstawić rezultaty w ciągu zaledwie kilkunastu sekund. Speed test wyświetla wyniki w dwóch formatach – numerycznym i graficznym. Taka forma prezentacji danych powinna usatysfakcjonować każdą osobę.

Jak działa Speed test?

Speed test internet uruchamia się przez kliknięcie przycisku „Start”. Przez kilkadziesiąt następnych sekund wykonywane są pomiary. Na początku badana jest prędkość pobierania danych, następnie tempo ich przesyłania, a na samym końcu określane są parametry ping i jitter, które mówią o stabilności łącza.

[Materiał zewnętrzny]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej