[Notka partnera]

Wybór optymalnego rozwiązania w zakresie sieci internetowej jest często bardzo trudny. Zawsze należy brać poprawkę na to, że połączenie sieciowe w różnych lokalizacjach będzie osiągać różne parametry. Jest to związane z szeregiem czynników zewnętrznych, które mogą mieć na to wpływ. Aby sprawdzić aktualną prędkość internetu, warto korzystać z testów internetowych. Jednym z nich jest Speed test internet udostępniony przez popularnego operatora – firmę INEA. Posiada on szereg zalet, które wyróżniają go na tle podobnych testów, które można znaleźć na innych stronach internetowych lub ściągnąć w formie aplikacji.

Speed test internet i jego zalety

Dzięki narzędziu Speed test internet bardzo szybko można sprawdzić parametry sieci. Wyniki są już bowiem widoczne po kilkudziesięciu sekundach od kliknięcia przycisku „START”. W tym czasie z bardzo dużą dokładnością, co ułamek sekundy analizowana jest najpierw prędkość pobierania danych (download), a następnie – tempo przesyłania danych (czyli tzw. upload). Drugim, bardzo ważnym atutem testu oferowanego przez INEĘ, jest jego czytelność. Sposób, w jaki działa sieć widoczny jest bowiem na wykresach. Gdy występują duże skoki transferu danych, oznacza to, że internet nie działa prawidłowo i należy poważnie zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy technicznej.

Dane widoczne po przeprowadzeniu testu są podane w sposób czytelny – obok wykresu numerycznie. Prezentowane są z dokładnością do 0,1 Mbps. Ostatnią, równie ważną zaletą Speed testu jest jego szczegółowość. Oprócz danych dotyczących transferu danych w wynikach widoczne są dwa inne parametry sieci. Pierwszym z nich jest ping, a drugim jitter. Oba parametry określane są w milisekundach (ms). Ping oznacza opóźnienie w transmisji pakietów danych pomiędzy serwerami internetowymi, natomiast jitter – opóźnienie w wysyłce pakietów. Im te parametry są niższe, tym lepiej dla użytkownika internetu, ponieważ oznacza to stabilne połączenie. Zasadniczo ping nie powinien przekraczać 80 ms, a jitter 40 ms.

Utrwalenie wyników speed testu

Wyniki osiągnięte w teście internetowym INEI można w bardzo łatwy sposób zapisać. Wystarczy kliknąć przycisk „Kopiuj odnośnik” i bardzo szybko uzyskuje się link, pod którym znajdują się informacje o dacie wykonania testu oraz o osiągniętych w nim wynikach.  Gdy zapisze się taki link w pliku tekstowym lub na poczcie w formie e-maila, z łatwością można do nich wrócić w każdej chwili.

Speed test Internet jest narzędziem, z którego warto skorzystać w każdej sytuacji. Informacje, uzyskane dzięki niemu, są bardzo cenne ze względu na ich szczegółowość.

[Notka partnera]

    Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!