WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Spin-off EVE Online wkrótce trafi do testów Alpha

Shootera w uniwersum EVE Online kojarzy zapewne wielu z Was, ponieważ projekt został zapowiedziany dokładnie w 2016 roku. Project Nova, bo tak produkcje nazwali twórcy, czyli studio CCP Games otrzymało dziś nie tylko zwiastun i gameplay, ale nawet plany co do zamkniętych testów. 

Okazją do ujawnienia takich specjałów na temat gry okazał się trwający właśnie konwent w Las Vegas. To na nim zgromadzili się fani uniwersum EVE Online, którzy zapewne nie spodziewali się takich nowości. Mało tego! W tym momencie zapewne osobiście testują wczesną wersję Project Nova. Dla nas twórcy przygotowali jednak również coś ciekawego, bo oficjalny zwiastun, choć znacznie lepiej prezentuje się 20-minutowy zapis z rozgrywki, który opublikował serwis IGN. Jeśli jednak Wam to nie wystarczy, to już teraz możecie zapisać się do testów Alpha, które mają rozpocząć się w listopadzie.


Project Nova celuje raczej w grono miłośników gier FPS, dlatego w produkcji zabraknie elementów znanych z gatunku MMO. Będzie to po prostu kolejny wieloosobowy shooter utrzymany w uniwersum science-fiction. Co jednak najciekawsze, zaoferuje nie tylko typowe mecze PVP, ale również kooperacyjną zabawę przeciw botom. Tamtejsi przeciwnicy będą jednak w pewnym stopniu specjalni, bo zamiast na algorytmach, będą bazować na sztucznej inteligencji. Ta jest podstawą dla pomysłu twórców co do stworzenia z każdej rozgrywki unikalnego doświadczenia.

Czytaj też: Studio od Eve Online zostało przejęte przez producenta gier MMO Pearl Abbys

Źródło: PCGamer
Zdjęcia: PCGamer