Im bliżej premiery tym więcej newsów na temat nowych procesorów od AMD. Tym razem do sieci wyciekło zdjęcie z tabelką wszystkich modeli. To co jest w tym bardzo ważne to podział na trzy grupy, z czego dwie mają to samo TDP (Thermal Design Power- ilość ciepła, którą należy odebrać z procesora) a jedna inne.

Okazuje się więc, że ten parametr będzie identyczny dla Ryzen 3 1100 i Ryzen 7 1700 (TDP 65W). Także procesory R7 1800X, R7 1700X i R5 1600X będą miały TDP na poziomie 95W i będą wymagały specjalnego chłodzenia (HS81)- w przeciwieństwie do grupy A o tym samym TDP ale innym chłodzeniu. Specjalny cooler ma sporawić, że temperatury nie przekroczą 60°C co z pewnością przełoży się na możliwości podkręcania przy fabrycznym chłodzeniu. Co jest jeszcze ciekawe to fakt, że nie ma wersji R7 1800 (bez X) i jest sporo Ryzenów PRO.

Do sieci wyciekły także zdjęcia potencjalnych chłodzeń, jednakże rendery nie pochodzą od AMD a zostały stworzone przez jednego z czytelników HWBattle więc najprawdopodobniej jest to fake.

Źródło: https://videocardz.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej