WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Spis modeli AMD Ryzen, które trafią do sprzedaży, wyciekł do sieci

Im bliżej premiery tym więcej newsów na temat nowych procesorów od AMD. Tym razem do sieci wyciekło zdjęcie z tabelką wszystkich modeli. To co jest w tym bardzo ważne to podział na trzy grupy, z czego dwie mają to samo TDP (Thermal Design Power- ilość ciepła, którą należy odebrać z procesora) a jedna inne.

Okazuje się więc, że ten parametr będzie identyczny dla Ryzen 3 1100 i Ryzen 7 1700 (TDP 65W). Także procesory R7 1800X, R7 1700X i R5 1600X będą miały TDP na poziomie 95W i będą wymagały specjalnego chłodzenia (HS81)- w przeciwieństwie do grupy A o tym samym TDP ale innym chłodzeniu. Specjalny cooler ma sporawić, że temperatury nie przekroczą 60°C co z pewnością przełoży się na możliwości podkręcania przy fabrycznym chłodzeniu. Co jest jeszcze ciekawe to fakt, że nie ma wersji R7 1800 (bez X) i jest sporo Ryzenów PRO.

Do sieci wyciekły także zdjęcia potencjalnych chłodzeń, jednakże rendery nie pochodzą od AMD a zostały stworzone przez jednego z czytelników HWBattle więc najprawdopodobniej jest to fake.

Źródło: https://videocardz.com/