WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Spotify przy współpracy z serwisem Genius chce żebyś zrozumiał wszystkie słowa piosenek

Każdemu z nas zdarzyło się słuchać jakiegoś wypchanymi różnymi aluzjami utworu, którego zrozumienie wymagało dużej ilości ruchu szarych komórek i przeszukania tony różnych źródeł… albo skorzystania z serwisu Genius, gdzie wszystko to jest na tacy. Teraz sprawdzając muzykę w Spotify, mamy to wszystko w jednym miejscu.

Celem Spotify jest lepsze przekonanie społeczności do artystów i trzeba przyznać, że czyni ku temu dobre kroki. Przykładem na to jest właśnie wspomniane rozpoczęcie współpracy z serwisem Genius, który znamy chociażby z tego, że pomaga zwykłym zjadaczom chleba (i nie tylko) lepiej zrozumieć „co autor muzyczny miał na myśli”. Powstała ku temu specjalna playlista „Behind The Lyrics”, która zawiera specjalnie dostosowane do utworów „slajdy” z tekstem oraz jego tłumaczeniem, albo różnego rodzaju ważnymi tweetami artystów, bądź też informacją od samego producenta. Teraz skorzystanie z tego wszystkiego stało się jeszcze prostsze – to co zwykle znajdujecie na Genius, teraz pojawi się w Spotify, ale w charakterystycznej dla serwisu oprawie.

Serwis zapowiedział, że wkrótce pojawi się druga playlista zawierająca kolejną pulę specjalnie przygotowanych „kawałków”, choć jak w przypadku niektórych nowości i tutaj nie obyło się bez haczyka. Playlista Behind The Lyrics jest póki co dostępna wyłącznie w aplikacji Spotify stworzonej z myślą o iPhone’ach. Póki co nie wiemy, czy ta opcja pojawi się na innych platformach, ale samo jej pojawienie jest dobrym zwiastunem na przyszłość. Zgaduję, że funkcjonalność ta pojawi się również w innych miejscach, z gotową, a w dodatku z większą pulą piosenek niż w pierwowzorze. Kiedy? Zobaczymy, miejmy nadzieję, że jak najprędzej.

[źródło: engadget.com; zdjęcie: spotify.com]