WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Spotify sprawdza konta rodzinne

Praktycznie wszystkie najpopularniejsze serwisy streamingowe posiadają pakiety dla rodzin. Jednakże bardzo często po prostu znajomi się na niego zrzucają i udostępniają sobie nawzajem konta.

Spotify chce z tym walczyć i właśnie zrobiło pierwszy krok w tym celu. Subskrybenci pakietu dla rodziny w Niemczech i USA otrzymali właśnie email z prośbą o potwierdzenie ich lokalizacji. Podany w nim był link, po kliknięciu, na którego udostępniana była informacja z GPS. Spotify wprowadziło nowe zasady mówiące, że z takiego pakietu mogą skorzystać tylko osoby mieszkającym w tym samym miejscu. Ponad połowa osób korzystających ze wszystkich aplikacji do strumieniowania korzysta z pakietów rodzinnych, więc Spotify może po prostu stracić osoby z niego korzystające.

Co sądzicie o takim pomyśle firmy? Według mnie jest to kompletna głupota. Wiele rodzin nie mieszka razem, rodzice wyjeżdżają za granicę do pracy czy są inne sytuacje. Dlaczego oni nie mogą korzystać z pakietu rodzinnego, ale osoby z jednego akademika już tak?

Nie uwierzycie ile Google płaci Apple za bycie domyślną wyszukiwarką

Źródło: https://www.digitaltrends.com/