WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Spotkanie z biologiczną matką uwiecznione na zdjęciach

Ashley Comer, 22-letnia studentka fotografii z Massachusetts (USA) nigdy nie widziała swojej biologicznej matki. Dziewczyna wychowała się w rodzinie adopcyjnej wraz z innymi dziećmi adoptowanymi przez parę. Choć jest bardzo przywiązana do swoich rodziców adopcyjnych, postanowiła w końcu poznać swoją biologiczną matkę i udokumentować całe zdarzenie serią zdjęć.

ashley-comer5

O ile jeszcze niedawno Ashley myślała, że na spotkanie z matką będzie musiała poczekać do ukończenia studiów, to niespodziewanie dowiedziała się, że matka przeprowadziła się niedawno na Florydę, na którą niedaleko z uczelni na której dziewczyna studiuje. Comer skontaktowała się więc z matką listownie a później telefonicznie i umówiła się na wizytę.

ashley-comer2

Na miejscu matka przywitała fotografkę ze swoim narzeczonym i jego synem. Kobiety szybko znalazły wspólny język, okazało się również, że obie podzielają artystyczne zainteresowania. Ashley spędziła kilka dni w towarzystwie matki – Sheili i całość uwieczniła na zdjęciach.

ashley-comer3

Większość zdjęć na początku wizyty robiona była spontanicznie, z zaskoczenia, jednak z czasem, jak kobiety coraz lepiej się dogadywały, zaczęły dokładnie planować i komponować kolejne fotografie.

ashley-comer4

Studentka po rozmowach z matką uznała, że decyzja o oddaniu jej do adopcji była najlepszą jaką ta mogła w tamtym czasie podjąć. Fotografie wykonane przez Ashley zostały zaprezentowane na wystawie na jej macierzystej uczelni. Zdjęcia bardzo spodobały się Sheili, która postanowiła ekspozycję odwiedzić. Niedawno kolekcja prezentowana była również w paryskim Luwrze. Obecnie autorka rozważa zebranie fotografii wraz ze słownym opisem spotkania i wydanie książki.

ashley-comer6

[źródło i zdjęcia: businessinsider.com]