WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Sprawny poduszkowiec DeLorean z Powrotu do przyszłości został sprzedany

45000 dolarów. Za tyle sprzedał się w pełni sprawny poduszkowiec DeLorean wyjęty rodem z filmu Powrót do przeszłości. Jeśli wydaje się Wam, że to mało, to słusznie – to nie ten sam sprzęt, jakiego używano na planie, a domowej roboty replika, która jest jednak wyjątkowa.

Została bowiem stworzona chałupniczo, ale z uwzględnieniem wszystkich najważniejszych detali sprawiających podobno, że przynajmniej na zdjęciach trudno odróżnić go od pierwowzoru. Odpowiada za niego Matt Riese, który rozpoczął pracę nad nim w 2008 roku i dzięki wsparciu fundatorów na Kickstarterze, wjechał nim na drogę w 2012 roku. Wcześniej opisał jednak szczegółowo cały proces, który znajdziecie na jego oficjalnej stronie. Na DeLorean Hovercraft składał się głównie styropian i włókno szklane, które Matt zabezpieczył metaliczną farbą, co zapewne nie należy do najwytrzymalszego połączenia… bo po co?

Wiele tym dziełem nie można zdziałać, bo na jego pokładzie znalazł się silnik Briggs & Stratton o mocy 23 koni mechanicznych, który w połączeniu z 36-calowym wentylatorem pozwala na rozpędzenie się nawet do 50 km/h zarówno na wodzie, jak i w terenie. Na takie szaleństwo będzie sobie mógł pozwolić nabywca, który kupił go 19 listopada w aukcji na eBayu za 45 tysięcy dolarów. Twórca tego poduszkowca DeLorean nie zapomniał jednak o swoich początkach, a dokładnie możliwości zrealizowania projektu, dzięki życzliwym ludziom. Nie zgarnął więc całej kasy dla siebie, przeznaczając 10% na fundacje skupiającą się na badaniach chorych na Parkinsona.

Czytaj też: The Boring Company kończy swój pierwszy tunel

Źródło: PopularMechanics