WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Sprzedaż LG G6 jest znacznie poniżej oczekiwań

LG zaprezentowało w tym roku znakomitego flagowca. G6 stawało do walki z największymi i w wielu kwestiach było najlepszym wyborem. Jednakże dobre recenzje nie przełożyły się na wielką sprzedaż smartfonu.

Poprzedni flagowiec, G5, miał wiele wad i nie spodobał się recenzentom. Głównie dlatego osiągnięcia sprzedażowe LG były słabe. Wcześniej podobna sytuacja miała miejsce w przypadku G4. W tym roku świetny G6 miał to zmienić, jak widać, niezbyt firmie to wyszło. Oczywiście całe LG działa znakomicie. Smartfony to tylko jeden z działów a trzy z czterech głównych działów firmy przyniosły w tym roku znaczne dochody.

Problemy ze sprzedażą mogą wynikać z wykorzystania procesora Snapdragon 821. LG musiało go zastosować ponieważ bardzo szybko firma chciała wprowadzić telefon an rynek. Inne flagowce wprowadzone w tym samym roku korzystają z Snapdragon 835. Nie należy jednak kolejnego roku smartfonów LG spisywać na straty. Należy pamiętać, że w tym roku wychodzi jeszcze V30, który ma mieć zastosowany najnowszy chip Qualcomm oraz 6 GB pamięci RAM. Ma to być głośna i udana premiera.

Źródło: https://www.digitaltrends.com/