WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kiedy w sprzedaży pojawią się dalsze konstrukcje AMD Ryzen?

W środę  zaprezentowane zostały procesory Ryzen 7. Maja one niedługo pojawić się an rynku i mocno nim wstrząsnąć. Ale są to propozycje dla bardziej zamożnych użytkowników. Co z konstrukcjami, na które każdy będzie mógł sobie pozwolić?

Okazuje się, że pojawią się one na rynku troszkę później. Ryzen 5 ma mieć premierę w drugim kwartale a Ryzen 3 gdzieś w drugiej połowie 2017 roku. Jest to dosyć niestandardowe dla AMD, bowiem do tej pory na premierę firma udostępniała całą linię produktów. Pierwszym procesorem ze słabszych serii, który ujrzy światło dzienne, będzie prawdopodobnie RYzen 5 1600X. ma on mieć 6 rdzeni i 12 wątków oraz taktowanie na poziomie 3,6 GHz (4,0 GHz w trybie turbo). Pierwsze testy wskazują, że ma on być wydajniejszy od 7600K o 69% (przynajmniej w benchmarku Cinebench R15 nT). Cena ma być na poziomie Core i5.

Dlaczego AMD zwleka z premierą dalszej części procesorów? Nie wiadomo. Możliwe, że firma chce się skupić początkowo na 8 rdzeniowych procesorach i poczekać na odpowiedź Intela. A może powodem jest coś całkiem innego.

Źródło: http://www.eteknix.com