WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Do sprzedaży trafiła karta AMD Vega Frontier Edition z chłodzeniem cieczą

Jakiś czas temu na rynek trafiły karty AMD Vega Frontier Edition. Są to jednostki przeznaczone do zastosowań profesjonalnych. Jednakże do kupienia do tej pory były jedynie karty z chłodzeniem powietrzem. A co z zapowiadaną wersją z chłodzeniem cieczą?

Okazuje się, że właśnie teraz, po cichu, trafiła ona do sprzedaży. Karta kosztuje 1579,99 dolarów, jednakże cena ciągle rośnie. Aktualnie, sprzedawca, który wystawił karty (SabrePC) posiada już jedynie 3 sztuki gpu. Pierwotnie też, karta kosztowała 1450$ więc można założyć, że jak pojawi się jej więcej sztuk w sprzedaży to cena ostatecznie będzie oscylowała około tej kwoty.

Karta nie różni się  prawie niczym (oczywiście oprócz chłodzenia) od zwykłej edycji Vega Frontier Edition. Zostało podniesione jedynie TDP do 375 W. Zgodnie z wcześniej przeprowadzonymi testami, karta nie nadaje się zbytnio do gier. Wyniki są słabe i zdecydowanie lepiej poczekać na tańsze i gamingowe wersje kart Vega. Polecam też poczekać na pierwsze ich testy, bo może się okazać, że nowe gpu zostaną źle wycenione i będą niewypałami.

Źródło: http://wccftech.com/