Obecnie wiele Dwayne „The Rock” Johnson i Jason Stantham wiodą prym w filmach akcji. Choć wiele osób uważa ich za świetnych aktorów, to jednak Sylvester Stallone jest największą gwiazdą kina akcji. Jednym z argumentów, które to potwierdzają, jest jego rola w filmie Backtrace.

Każdy,  kto obejrzy film Backtrace musi przyznać, że  Stallone jest największą gwiazdą kina akcji. Jednak nie tylko ten film o tym świadczy. Cała filmografia dowodzi, jak wielkim aktorem jest. Rambo i Rocky na zawsze wpisali się w historię kina. Wystarczy też spojrzeć na serię Niezniszczalni i niedawno rozpoczętą franczyzę Creed – Stallone nadal jest na topie. Nie ogranicza się on jednak do kina sensacyjnego. W Strażnikach Galaktyki Vol. 2 wystąpił jako Starhawk i ma zamiar tę rolę powtórzyć.

Stallone jest największą gwiazdą kina akcji. Film Backtrace to potwierdza

Przystosowanie się do zmiennych realiów kina również przemawia na jego korzyść. Oczywiście, nadal jest gotów przejść bez kamizelki kuloodpornej przez grad pocisków, jednak na tym nie poprzestaje. Stallone ma również talent do dramatu, co potwierdza film Backtrace.

Wielowymiarowość

W Backtrace widać jego odcienie, gdyż nie jest zwykłym gliniarzem. Przez większość filmu jego rola jest bardzo emocjonalna. To co robi przypomina w pewnym sensie prace detektywistyczną Jona Gordona z Batmana. Stallone gra badacza, składającego razem wskazówki z napadu na bank. Kiedy w finale rozwiązuje zagadkę jest wspaniały i dostosowany do oczekiwań fanów Rambo. Potwierdza, że nie jest jednowymiarowym aktorem.

Stallone jest największą gwiazdą kina akcji. Film Backtrace to potwierdza

Nie tylko to potwierdza, że Stallone jest największą gwiazdą kina akcji. Za swoją rolę w Creed otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego. Także wcześniej był nominowany do nagrody dla najlepszego aktora i za najlepszy scenariusz dla filmu Rocky z 1976 r. O czymś takim Bruce Willis, Arnold Schwarzenegger czy Jean Claude Van Damme mogą tylko pomarzyć.  To nie ich filmy, a Stallone’a, rozpoczęły najbardziej znane na świecie serie – Rocky i Rambo.

Stallone jest największą gwiazdą kina akcji. Film Backtrace to potwierdza

Nazwisko Stallone nadal przyciąga tłumy fanów. I jeśli spojrzeć na całokształt pracy aktorskiej, to w jego filmach nigdy nie chodziło tylko o skopanie tyłków. A wśród wybuchów, krwi i złamanych kości narodziły się najbardziej epickie sekwencje w historii kina akcji. Jednak bez różnorodności, głębi i zaangażowania Stallone’a nigdy by one nie powstały.

Czytaj też: Pierwsze zdjęcie atrakcji Gwiezdne Wojny: Galaxy’s Edge

Źródło: cbr.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!