WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Star Wars: Episode IX zyskało nowego scenarzystę

Star Wars: The Last Jedi pojawi się w kinach na całym świecie już pod koniec roku, ale przygotowania do zakończenia nowej trylogii sagi Skywalkerów trwają już od dawna.

I w sieci pojawiły się właśnie informacje, że do projektu dołączył nowy scenarzysta. Według The Hollywood Reporter, jest nim Brytyjczyk Jack Thorne. Zajmie się on przepisaniem scenariusza do Star Wars: Episode IX, a na jego koncie znajdziemy tak angielskie seriale, takie jak The Fades czy The Last Panthers, jak i pełnometrażowe filmy, w tym Wonder z Julią Roberts oraz Electric Dreams na podstawie twórczości Philipa K. Dicka. Widzowie mogą znać go najlepiej z pracy nad sztuką teatralną „Harry Potter i przeklęte dziecko”.

Dotychczasowe wersje scenariusza były napisane przez reżysera Colina Trevorrowa oraz innego scenarzystę, Dereka Connolly’ego, w oparciu o pracę Riana Johnsona przy The Last Jedi. Obydwaj panowie pracowali ze sobą podczas produkcji Jurassic World i biorąc pod uwagę informacje dotyczące procesu tworzenia solowego (hehe) filmu o Hanie Solo, kto wie, czy decyzja o zaangażowaniu dodatkowego scenarzysty nie wzięła się właśnie stąd.

źródło: theverge.com