WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Promocje

StarCraft 2 za darmo!

Już od 14 listopada bieżącego roku zagramy w StarCrafta 2 bez jakichkolwiek opłat. Blizzard postanowił odświeżyć grono graczy kultowego RTSa za pomocą specjalnej wersji gry w modelu free to play.

Strategie czasu rzeczywistego powoli, ale sukcesywnie znikają z rynku ze względu na zmniejszające się grono fanów tego gatunku. Można powiedzieć, że w tej branży sześcioletni StarCraft 2 to już staruszek, który jednak potrafi przykuć uwagę wielu. Najlepszą okazją na spróbowanie swoich sił w kierowaniu Zergami, Protosami i Terranami będzie najnowsza decyzja Blizzarda o udostępnieniu swojego dzieła za darmo. Nie obędzie się jednak bez kilku ograniczeń, które na szczęście nie ingerują w dużym stopniu w samą rozgrywkę.

Tak czy inaczej, już za kilka dni będziemy mogli rozpocząć swoją przygodę w pierwszej kampanii Wings Of Liberty, która jest swoistym wstępem do tytułu. Wszyscy bowiem wiemy, że to właśnie multiplayer jest najważniejszym trybem wszystkich RTSów, dlatego Blizzard prócz fabularnego prologu udostępni wszystkim swoje serwery. Warunkiem rozpoczęcia zmagań rankingowych będzie rozegranie dziesięciu rozgrywek przeciw sztucznej inteligencji albo spotkań w trybie unranked. Podczas nich nasze szeregi będą zapełnione jednostkami z wszystkich trzech kampanii. Dodatkowo otrzymamy tryb kooperacji Kerrigan, Artanisem i Raynorem do maksymalnie piątego poziomu.

Jeśli posiadamy już kampanię Wings of Liberty, to na nasze konto wpłynie następne rozszerzenie, czyli Hearth of Swarm. Najmniejszą nagrodę otrzymają posiadacze wszystkich części StarCraft 2, ponieważ dostaną jedynie trzy unikatowe portrety oraz skórkę dla Duchów.

Źródło: theverge.com