WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Stargate wraca w formie internetowego serialu

Popularna franczyza science fiction Stargate powróci na jesień bieżącego roku wraz z kręceniem nowego, internetowego serialu od MGM pod tytułem Stargate Origins.

Ogłoszenie to odbyło się podczas aktualnie trwających targów San Diego Comic-Con, podczas dwudziestej rocznicy premiery Stargate SG-1. Każdy z dziesięciu odcinków będzie trwał dziesięć minut i będzie można je obejrzeć na nowej stronie zwanej Stargate Command. Według ogłoszenia MGM, Command będzie służyć w roli huba dla wszystkich dzieci marki oraz „wszelkiej zawartości z niemal 25-letniej historii franczyzy”.

Mieliśmy ochotę na podobne odwiedziny w świecie Stargate i stworzenie nowej historii, która honoruje wydarzenia z poprzedniczek. Traktujemy Stargate Origins jako sposób na podziękowanie fanom, którzy podtrzymywali ducha franczyzy przez niemalże 25 lat.

Ciężko nie dostrzec w tym podejściu podobieństwa do strategii CBS, które wkrótce wypuści w świat nowy serial ze świata Star Trek – Star Trek Discovery. Mimo tego, że MGM zapowiedziało moment rozpoczęcia kręcenia Stargate Origins – jesień tego roku – nie wiadomo, kiedy odbędzie się jego premiera.

Stargate SG-1 było oparte na filmie Stargate z roku 1994, nakręconym przez Rolanda Emmericha. Fabuła koncentrowała się na zespole specjalistów, którzy podróżowali poprzez tytułowy portal, aby odkrywać nowe światy i mierzyć się z przeróżnymi wrogami. Serial ostatecznie był emitowany przez 10 lat, a fani mogli cieszyć się także z jego spin-offów – Stargate: Atlantis oraz Stargate Universe. Origins ma być prequelem do pierwotnego filmu, skupiającym się na młodszej wersji postaci Catherine Langford.

źródło: theverge.com