WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Start testów beta Fallout 76 i przeniesienie postępów graczy

Ostatnie dni upłynęły pod znakiem coraz to ciekawszych informacji o nadchodzącej grze Bethesdy w rozpoznawalnym na całym świecie postapokaliptycznym uniwersum. Tym jednak razem ujawniono datę rozpoczęcia testów beta Fallout 76 i poruszono kwestię przeniesienie postępów graczy.

Zacznijmy może od tego, że Fallout 76 ma odbębnić pełnoprawną premierę już 14 listopada bieżącego roku. Jednak ci, którzy zdecydowali się na zakup gry w przedsprzedaży, mogą liczyć na bonusowy udział w testach beta. Te rozpoczną się 23 października… ale wyłącznie na konsoli Xbox One. Tydzień później, bo 30 października, pierwszy krok w tym zniszczonym przez Wielką Wojnę świecie postawią gracze PC oraz PlayStation 4. Ponadto na obu konsolach wymagany jest abonament (kolejno Xbox Live i PS Plus). Obecnie mamy też pewność, że Fallout 76 nie będzie obsługiwał crossplayu.


Codziennie serwery będą dostępne przez minimalnie cztery, a maksymalnie osiem godzin. Wszystko po to, aby Bethesda mogła w spokoju wprowadzić wszystkie poprawki i przeanalizować zdobyte informacje. Testy B.E.T.A. Fallout 76 będą obejmowały pełną wersję gry, co umożliwiło studiu przeniesienie dorobku graczy do popremierowej wersji. To ciekawe, zważywszy na częste praktykowanie kompletnego resetu w dniu premiery po finalnych testach.

Fallout 76 – nazwa mapy, system wymian i mechanika snu

Źródło: VG247
Zdjęcia: VG247