WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Steam dostanie konkurencje. WeGame chce wejść na rynek globalny

Nie tak dawno informowałem Was o Steam China, czyli przeznaczonej na rynek chiński specjalnej wersji Steama, która bezpośrednio zagroziła tamtejszej platformie cyfrowej dystrybucji. Mowa o WeGame od firmy Tencent, która postanowiła pójść za ciosem i ogłosiła, że zmierza na rynek globalny.

Wygląda na to, że do takiego ruchu sprowokowało samo Valve, które zwyczajnie naruszyło biznes spółki Tencent. Ta jednak nie ma zamiaru siedzieć w bezczynności i już rzuciła rękawicę Steamowi… ale raczej w takim slow-motion. Zapowiedziała bowiem wersję swojego WeGame przeznaczoną dla mieszkańców Hong Kongu, co po części uwolni platformę spod jarzma restrykcyjnych chińskich praw. Mało tego! Z tej wersji będą mogli korzystać również gracze z Chin i całego świata.

WeGame w wersji dla Hong Kongu jest właśnie w fazie dewelopingu. Ta wersja będzie dostępna dla użytkowników za granicą, a my użyjemy tej platformy, aby przenieść więcej chińskich gier na rynek globalny.

Większa niezależność pozwoli Tencentowi na rozwój WeGame pod kątem oferowanych gier, bo teraz wynik około 220 głównie niezależnych tytułów nie robi wielkiego wrażenia. Jednak firma jest takim gigantem, że kwestia uzyskania wsparcia od wielkich deweloperów jest kwestią czasu. Wystarczy wspomnieć, że Tencent może pochwalić się udziałami w firmach pokroju Activision, Ubisoftu, Riot Games, Epic Games i PUBG Corp. Wyobraźcie sobie tylko przypadek, w którym na WeGames pojawia się coś z półki AAA, co nie może wejść na Steama… Innymi słowy – konkurencja. A konkurencje na naszym rynku powinniśmy kochać.

Źródło: wccftech.com