WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Steam Link i Steam Video – darmowe sposoby na strumieniowanie nadchodzą!

Wczoraj Valve ogłosiło, że w przyszłości wypuści na rynek dwie aplikację, które umożliwią użytkownikom jeszcze większą interakcję z platformą Steam. Mowa o Steam Link i Steam Video, które pozwolą na bezproblemowe strumieniowanie gier i filmów z PCtów. Co ważne, obie aplikacje będą dostępne za darmo!

Z pewnością słyszeliście już gdzieś nazwę tego pierwszego, bo w oficjalnym sklepie Valve od dawna widnieje jego fizyczna wersja. Jednak zorganizowane w przeszłości przeceny mogą wskazywać, że ten nie sprzedawał się najlepiej. Jego programowa wersja pojawi się już 21 maja na urządzenia z systemem iOS oraz Android i pozwoli na to, co jego fizyczny odpowiednik – strumieniowanie rozgrywki z PCta na ekran telewizora, tabletu, czy telefonu. Wszystkie urządzenia będą korzystać z tradycyjnego przewodowego połączenia Ethernet albo 5 GHz sieci bezprzewodowej. Ponadto aplikacja obsłuży m.in. pada Steam Controller, który z pewnością stanie na czele wielkiej listy kompatybilnych urządzeń wskazujących w przyszłości.

Z kolei Steam Video zadebiutuje nieco później, bo dopiero w pierwszych tygodniach nadchodzącego lata. Ta aplikacja pozwoli na strumieniowanie występów i filmów bezpośrednio z zasobów platformy Steam już za pośrednictwem mniej wydajnych sieci bezprzewodowych. Trafi również na urządzenia napędzane przez Androida lub iOSa.

Źródło: techpowerup