Najpopularniejsza na świecie platforma dystrybucji cyfrowej gier wideo Steam pochwaliła się właśnie przekroczeniem rekordowej liczby jednoczesnych użytkowników, która wyniosła 14,2 miliona. 

Zaraz po zakończeniu zimowej wyprzedaży w serwisie Steam zdarzyło się coś, co zostanie zapisane złotymi zgłoskami na kartach jego historii. To właśnie kilka dni temu udało się osiągnąć najwyższą liczbę jednoczesnych użytkowników korzystających ze Steama w 13-letniej historii firmy. Na 14 milionów aktywnych użytkowników złożyła się popularność takich gier jak Grand Theft Auto V, Civilization V czy Football Manager 2017, ale w szczególności dzieła samego Valve – Counter-Strike: Global Offensive i DoTA 2, w które grało kolejno 671,363 i 951,942 użytkowników.

Liczby te robią wrażenie, kiedy porówna się je z rekordem sprzed zaledwie pięciu lat, kiedy to Steam cieszył się z jednoczesnych 5 milionów graczy, a następnie – w roku 2015 – z 10. Jest to bardzo intensywny wzrost użytkowników przypadający na coraz to krótszy okres czasu.

źródło: kotaku.com | zdjęcie: dualshockers.com