WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Steam testuje nowe narzędzia komunikacyjne

Wczoraj na Steamie wystartowały testy beta nowego, znacznie bardziej rozbudowanego chatu oraz kilku funkcji społecznościowych. Na co mogą liczyć wszyscy beta-testerzy?

Na pierwszy rzut oka wprowadzone zmiany w znacznym stopniu przypominają rozwiązania, które możemy znaleźć na Discordzie. Zmianom uległa lista znajomych, w której to znajdziemy teraz sekcje ulubionych grup/użytkowników na samej górze oraz zaawansowane grupowanie. Znajomi są teraz dzieleni na obecnie ogrywany tytuł, a nawet zespół, w jakim się bawią (oczywiście o ile mamy dodanych wszystkich jego członków). Dodatkowo zaraz pod nickiem wyświetlane są informacje na temat stanu gry pokroju „W menu głównym/podczas rozgrywki turniejowej„. W przyszłości jednak ma się to jeszcze bardziej rozwinąć zależnie od tytułu.

To jednak nie koniec. Valve przygotowało nam możliwość osadzania filmów, obrazków, czy tweetów w okienku chatu, które będą wysyłane w formie tradycyjnego odnośnika. Zmianom uległy nawet rozmowy grupowe, które teraz bez żadnego problemu będziemy mogli zapisywać na stałe i tym samym tworzyć miejsce rozmów dla swoich ulubionych znajomych z gier. Ponadto renowacji doczekał się chat dźwiękowy, który ma teraz oferować znacznie wyższą jakość audio. Wszystko to w oparciu o standard WebRTC mający zapewniać bezpieczeństwo i idealną jakość połączenia.

Zmiany możecie wypróbować osobiście – wystarczy, że w opcjach Steama zdecydujecie się udział w testach beta. Warto również wspomnieć o nowości w postaci trybu „niewidoczny„, który odpowiada trybowi „offline” z obowiązującej wersji. W tym pierwszym mamy jednak teraz dostęp do listy znajomych i chatów, pozostając jednocześnie nieaktywnymi dla innych.

Źródło: Steam