Wczoraj na Steamie wystartowały testy beta nowego, znacznie bardziej rozbudowanego chatu oraz kilku funkcji społecznościowych. Na co mogą liczyć wszyscy beta-testerzy?

Na pierwszy rzut oka wprowadzone zmiany w znacznym stopniu przypominają rozwiązania, które możemy znaleźć na Discordzie. Zmianom uległa lista znajomych, w której to znajdziemy teraz sekcje ulubionych grup/użytkowników na samej górze oraz zaawansowane grupowanie. Znajomi są teraz dzieleni na obecnie ogrywany tytuł, a nawet zespół, w jakim się bawią (oczywiście o ile mamy dodanych wszystkich jego członków). Dodatkowo zaraz pod nickiem wyświetlane są informacje na temat stanu gry pokroju „W menu głównym/podczas rozgrywki turniejowej„. W przyszłości jednak ma się to jeszcze bardziej rozwinąć zależnie od tytułu.

To jednak nie koniec. Valve przygotowało nam możliwość osadzania filmów, obrazków, czy tweetów w okienku chatu, które będą wysyłane w formie tradycyjnego odnośnika. Zmianom uległy nawet rozmowy grupowe, które teraz bez żadnego problemu będziemy mogli zapisywać na stałe i tym samym tworzyć miejsce rozmów dla swoich ulubionych znajomych z gier. Ponadto renowacji doczekał się chat dźwiękowy, który ma teraz oferować znacznie wyższą jakość audio. Wszystko to w oparciu o standard WebRTC mający zapewniać bezpieczeństwo i idealną jakość połączenia.

Zmiany możecie wypróbować osobiście – wystarczy, że w opcjach Steama zdecydujecie się udział w testach beta. Warto również wspomnieć o nowości w postaci trybu „niewidoczny„, który odpowiada trybowi „offline” z obowiązującej wersji. W tym pierwszym mamy jednak teraz dostęp do listy znajomych i chatów, pozostając jednocześnie nieaktywnymi dla innych.

Źródło: Steam

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!