WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Steam TV od Valve już wystartował! Co na nim obejrzycie?

Ruszyła właśnie strona/usługa Steam TV, którą Valve ujawniło już niespełna tydzień temu. Nie wiadomo, czy w formie testu, czy przez przypadek, choć obstawiam to pierwsze, bo Steam TV nie jest teraz specjalnie bogaty.

Szczerze? Nawet nie posiada głównej strony i po wejściu pod oficjalny adres przekierowuje wszystkich na podstronę, gdzie odbywa się stream z DOTA 2. Może nie brzmi to specjalnie zaawansowanie, ale na szczęście Valve dopracował funkcje społecznościowe. Możemy więc zalogować się na platformie za pomocą swojego konta Steam, co pozwoli nam na zapraszanie znajomych do streama oraz wyświetli w naszej aktywności, że oglądamy daną transmisję. Do tego dochodzi tradycyjny chat i… to w sumie tyle.

Znacznie lepiej prezentuje się za to kwestia techniczna odtwarzacza, bo (uwaga!) za jego pomocą możemy przewijać stream! Oczywiście istnieje jeszcze możliwość jego maksymalizacji na cały ekran, czy zatrzymania odtwarzania. Chyba zgodzicie się ze mną, że Steam TV nie oferuje na razie wiele i naprawdę daleko mu do Twitcha. Jednak czy Valve w ogóle planuje z nimi konkurować? Może po prostu chce oddać w ręce użytkowników największej platformy cyfrowej dystrybucji gier kolejny dodatek?

Valve pracuje nad narzędziem, które umożliwi granie na Linuxie w gry na Windowsa

Źródło: Steam TV
Zdjęcia: op. własne