Valve nieustannie poprawia swoje magnum opus, czyli Steama, które zapewnia firmie tak duży dochód, że kilka miesięcy wcześniej oświadczyła skupienie się na tworzeniu gier. Tym razem ekipa Newella wzięła pod lupę baner w sklepie, który przedstawiał nadchodzące gry. Teraz będzie inteligentniejszy!

W przeszłości (bo zmiana już weszła w życie) wspomniana etykieta/baner/nakładka widniejąca w sklepie Steam listowała gry chronologicznie pod kątem premiery. To nie było zbyt dobre rozwiązanie, ponieważ na Steamie miesięcznie debiutuje ponad setka nowych tytułów. Z perspektywy użytkownika nie było więc to specjalnie dobre, bo nie uwzględniało jego preferencji. Jak więc się możecie spodziewać, to pod tym kątem ulepszono wspomnianą nakładkę.

Od teraz będzie wyświetlała pozycje, które po prostu mogą nas zainteresować. Dobierać je będzie za pomocą ogólnodostępnych informacji oraz przeszłości każdego z kont. Mowa o liście życzeń, grach kupionych w przedsprzedaży, czy naszej aktywności w pozostałych (podobnych) grach danego studia. Mało tego! Wspomniana nakładka została wzbogacona o odnośnik do pełnej listy rekomendowanych nadchodzących gier.

Innymi słowy, dodatek dla tych, którzy lubią od czasu do czasu zaszaleć na Steamie. Jednak czy w dzisiejszych czasach nie wiemy już z góry, co chcemy kupić?

Źródło: Steam

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej