WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Steam z kolejnym rekordem zalogowanych użytkowników

To trochę dziwne, że w dzisiejszych czasach większość graczy utożsamia swoje biblioteczki gier z cyfrowymi kopiami na wielu platformach. Tego przyzwyczajenia jednak nie zmienimy, ponieważ światu spodobała się idea wirtualnego kolekcjonowania, co potwierdza Steam z kolejnym rekordem.

Wczoraj około godziny 16:00 licznik Steama dobił do 17 686 886 jednocześnie zalogowanych użytkowników. Z pewnością przyczyniła się do tego jesienna wyprzedaż, która wypełniła sklep wysokimi przecenami. W dziedzinie aktywności w grach bezkompromisowo wygrał PlayerUnknown’s Battlegrounds, który przyciągnął przed ekrany prawie trzy miliony graczy. Taki wynik dzieła Bluehole przewyższa o ”skromny” milion sumę graczy w pozostałych dziewięciu najpopularniejszych tytułach.

Steam z kolejnym rekordem

Ostatnim rekordem z pierwszego października była liczba około 16 milionów użytkowników zalogowanych w tym samym czasie. Nie musimy rozwiązywać skomplikowanych działań, aby zauważyć, że popularność Steama ciągle rośnie, a jego sukces wkrótce wyprze z rynku wszelkie materialne wydania gier.

Źródło: Steam