WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Steam zmienia politykę dotyczącą umieszczania screenów z gier

Każdy producent gier stara się aby jego dzieło wyglądało jak najlepiej. W tym celu stosuje się specjalnie retuszowane czy edytowane screeny. Są one powodem wielu kontrowersji bowiem finalny produkt może bardzo się różnić od tego co zostało zaprezentowane- przykładem tego jest choćby No Man’s Sky czy screeny wysyłane przed premierą Wiedźmina 3 do prasy. Na szczęście Valve chce z tym skończyć.

Wprowadza on na Steamie nową politykę dotyczącą zamieszczania informacji w sekcji screenshot. Firma podaje, że do tej pory nie było bardzo ostrych zasad dotyczących umieszczania tego typu informacji o grach. Gdy screeny przedstawiają inne rzeczy niż realne, nieobrobione zdjęcia z gier to zdecydowanie utrudnia to odbiorcom zorientowanie się co dany produkt oferuje. Od teraz wszystkie rzeczy przesyłane do tej sekcji mają być zrzutami ekranu prezentującymi realną grafikę. Nie będzie miejsca na pre-renderowane zdjęcia albo sztucznie stworzone obrazy.

dota-2-bullshot

Wreszcie może zmieni się podejście twórców do prezentowania materiałów z gier. Dzięki temu powinno uniknąć się porażek takich jak No Man’s Sky, gdzie efekt finalny był całkowicie inny od tego co prezentowali twórcy.

Źródło: http://www.eteknix.com/