WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Steam zmienia swój komunikator, Discord nie będzie już potrzebny?

W najnowszej aktualizacji klienta Steam zostało dodanych kilka funkcji. Najważniejsze są jednak zmiany w czacie, który wszedł w fazę beta i pokazuje, co będzie się z nim działo w przyszłości.

Została zmieniona i ulepszona lista znajomych, czat oraz połączenia głosowe. Co ciekawe te ostatnie nie wymagają już korzystania z klienta Steam – mogą być używane przez przeglądarkę. Zmiany w liście znajomych mają na celu lepszą organizację kontaktów. Zmiany w czacie są rewolucyjne – można już wysyłać klipy YouTube, tweety, zdjęcia czy wiele innych, wcześniej niedostępnych rzeczy. Można także łatwo tworzyć czaty grupowe – wystarczy przeciągnąć znajomych z listy do okienka. Taką grupę można później zapisać, zmienić jej tytuł i dodać awatara.

Valve wreszcie zmieniło czat głosowy. Jest znacznie lepszy dźwięk, który dodatkowo jest szyfrowany. Cały ruch przechodzi też przez serwery Steam a nie P2P co chroni Twój adres IP przed osobami chcącymi poznać Twoją lokalizację czy zaatakować Twoją sieć. Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o zmianach.

Źródło: https://www.neowin.net