Firma ogłosiła właśnie premierę nowej, aluminiowej i mechanicznej klawiatury dla graczy – Apex M750. Posiada ona przełączniki QX2, diody RGB oraz aluminiową ramę. Także zostało zaktualizowane oprogramowanie Engine, w którym znajdują się nowe aplikacje dedykowane graczom.

Przełączniki QX2 charakteryzują się niską siłą nacisku oraz liniowym punktem aktywacji. Także pracują one dosyć cicho a ich wytrzymałość wynosi 50 milionów kliknięć. Rama Apex M750 został wykonana ze stopu aluminium serii 50 co powinno zapewnić dużą wytrzymałość klawiatury. Ehtisham Rabbani, CEO firmy, komentuje:

Gracze jasno i głośno wyrażają swoją opinię na temat klawiatur dostępnych na rynku. Rynek ten jest z kolei pełen różnorodnych produktów, z różnymi przełącznikami, funkcjami, o różnych kształtach, z różnych materiałów – ale zawsze z kompromisami. Tym właśnie wyróżnia się Apex M750 – nie poszliśmy na żadne kompromisy, zamiast tego wysłuchaliśmy opinii i próśb graczy, by dostarczyć im kompletny produkt.Wraz z premierą nowej klawiatury możemy z dumą zaprezentować także nowe funkcje SteelSeries Engine, jak np. pierwsza aplikacja Discord App.

Wraz z klawiaturą aktualizację dostało oprogramowanie. Nowe aplikacje wchodzące w skład Engine to ImageSync (tworzenie wzorów podświetlenia), Audi VIsualizer (synchronizacja podświetlenia z muzyką) oraz Gigantic (popularny shooter). Klawiatura powinna już być dostępna w sprzedaży w sklepie internetowym SteelSeries. Jej cena wynosi tam 169,99$. W Polskich sklepach pojawi się ona 1 września w cenie 779 zł.

Źródło: Materiały prasowe