WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Stellan Skarsgard dołącza do obsady Diuny

Stellan Skarsgard dołącza obsady Diuny, adaptacji legendarnej powieści Franka Herberta. Aktor wcieli się w Barona Harkonnena, jednego z czarnych charakterów.

Na liście aktorów znajduje się już Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson i Dave Bautista, a teraz także Stellan Skarsgard dołącza do obsady Diuny. Są to dopiero pierwsze nazwiska, które poznaliśmy. Zapewne w najbliższych tygodniach dojdą kolejne. Reżyser, Denis Villeneuve, obiecuje, że nowa Diuna będzie wierna materiałowi źródłowemu.

Stellan Skarsgard dołącza do obsady Diuny

Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości na planecie Arrakis. Głównym bohaterem jest syn księcia, Paul Atryda (Timothée Chalamet). Po zamachu stanu chłopak ucieka trafiając na koczowniczy lud wojowników. Postanawia poprowadzić ich do walki przeciwko ludziom odpowiedzialnym za zamach.Stellan Skarsgard wcieli się w rolę barona Vladimira Harkonnena, śmiertelnego wroga rodu Atrydów i wuja Glossu Rabbana (Dave Bautista). Wspomniana wyżej Rebecca Ferguson zagra matkę Paula, Lady Jessicę.

Produkcja Diuny podobno ma ruszyć jeszcze w tym roku. Zdjęcia będą kręcone w Budapeszcie i Jordanii. Daty premiery na razie nie ustalono.

Czytaj też: Nowy zwiastun Kapitan Marvel

Źródło: hollywoodreporter.com