WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Steruj komputerem za pomocą smartfona

Tradycyjnym sposobem na komunikowanie się z komputerem jest myszka. Ekrany dotykowe również stają się coraz bardziej popularne, ale powstaje także coraz więcej nowych możliwości. Prezentowaliśmy już Wam urządzenie, które pozwala na komunikację w trzech wymiarach. Naukowcy z MIT Media Lab wymyślili sposób, pozwalający na sterowanie komputerem za pomocą smartfona.

Projekt nazywa się THAW. Zespół opisuje go jako:

Nowy system pozwalający na interakcję dużego wyświetlacza z małymi urządzeniami przenośnymi.

Oprogramowanie wykorzystuje kamerę w telefonie w celu śledzenia pozycji na ekranie. Smartfon musi jednak zostać zbliżony do monitora. Co z potencjalnymi zastosowaniami? Wiele z nich dotyczy gier komputerowych, choćby tej widocznej na zdjęciu newsa. Jednakże istnieje możliwość wymiany plików tylko poprzez przeciągnięcie ich z jednego ekranu na drugi! Będzie to bardzo użyteczne w przypadku gdy ktoś będzie się spieszył. Wystarczy dotknąć ekran, przeciągnąć i po robocie.

Póki co THAW pozostaje w sferze badań. Jednakże MIT Media Lab jest dobrze znany z wprowadzania swoich rozwiązań na rynek konsumencki. Jednym z takich projektów jest JIBO-pierwszy na świecie rodzinny robot. Stoi on za jedną z najbardziej udanych zbiórek crowfundingowych w historii. Ciekawe, czy THAW osiągnie podobny sukces.

[su_vimeo url=”http://vimeo.com/105950126″]

Źródło, zdjęcie: http://gizmodo.com/