WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Stowarzyszenie Polskie Gry ma 20 milionów dolarów dla polskich deweloperów

Słyszeliście kiedyś o Stowarzyszeniu Polskie Gry? Powstało ono na skutek współpracy pomiędzy rządem oraz wieloma deweloperami gier (między innymi CD Projekt, Techland, Vivid). Ma ono na celu promowanie, wspieranie i działanie w celu pomocy polskim twórcom gier w tworzeniu jak najlepszych produktów.

Okazuje się, że organizacja zebrała 20 milionów dolarów w celu wspierania prac badawczo-rozwojowych (R&D). Deweloperzy mogą zacząć starać się o zwrot od 40 do 80 procent kosztów swoich projektów. Ilość pieniędzy zależy od skali przedsięwzięcia, rozmiaru firmy oraz od tego iloma rzeczami producent zgodzi się podzielić z konkurencją. Okazuje się bowiem, że wsparcie nie tylko będzie polegało na dofinansowanie ale także na podzieleniu się wiedzą branżową. Biorąc pod uwagę, że w projekcie uczestniczy CD Projekt i Techland to mniejsze firmy będą miały ogromne źródło wiedzy. Są to dwa świetne studia z ogromnymi sukcesami na koncie (Wiedźmin 3 czy Dying Light).

Stan Just, szef działu R&D w CD Projekt, komentuje:

Jest to program stworzony w celu zwiększenia konkurencyjności polskiego sektora gier przy użyciu R&D. Chcemy stymulować innowacyjność w studiach, które mają już pewne doświadczenie oraz zachęcać nowe firmy do rozpoczęcia prac nad bardziej innowacyjnymi projektami.

Źródło: http://www.eteknix.com/