WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Strażnicy Galaktyki Vol.2 są jeszcze większym, kasowym hitem niż Szybcy i Wściekli 8!

Jeśli byliście w piątek lub w ten weekend na kinowym seansie nowych Strażników Galaktyki, to dołożyliście swoją cegiełkę do ogromnego sukcesu tejże komedii. Szybcy i Wściekli 8 w ciągu kilku tygodni zdołali zarobić na siebie około 900 milionów dolarów, a już niedawno przebili nawet próg okrągłego miliarda. Wygląda jednak na to, że zwariowana ekipa ze zmutowanym szopem w składzie znacznie przebije ten próg.

Strażnicy Galaktyki Vol.2 to czysty hit. Na seansie byłem już w dniu premiery i bawiłem się na nim świetnie. Nie należę do osób, które jakoś specjalnie często oglądają filmy, stąd za wielkiego krytyka raczej się w tej kwestii nie uważam. Nie mniej jednak sama produkcja to nic innego jak bardzo lekkie w konsumpcji kino, które dostarcza całą gamę różnych emocji. Miło się je ogląda i oczywiście przy okazji świetnie bawi. Tego w zasadzie oczekiwałem i pod tym kątem się nie zawiodłem.

Na spektaklu byłem w kinie Czerwona Droga w Toruniu o godzinie 19 i choć sala nie była zapchana po same brzegi, to ilość osób obecnych była naprawdę imponująca (duża część z nich prawidłowo została do końca napisów, co sam polecam). Dlatego też nie dziwi mnie fakt, że na Zachodzie, a zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, film odniósł ogromny sukces. Tytuł ten w ciągu zaledwie weekendu zarobił na siebie aż 145 milionów dolarów i to tylko w amerykańskich kinach. Na całym świecie zysk sięga aż 427,6 milionów dolarów. Poprzednia część przez pierwsze kilka dni debiutu zarobiła 94,3 milionów dolarów, zatem jej kontynuacja przebiła wynik o aż 54%. Warto wskazać również dla porównania, że na dzień dzisiejszy film Piękna i Bestia zarobił na siebie 1,185 miliarda dolarów na całym świecie, ale Szybcy i Wściekli 8 depczą tej produkcji po piętach z wynikiem 1,158 miliarda dolarów.

Liczby mówią zatem same za siebie. Na horyzoncie wiszą jednak premiery w postaci Piratów z Karaibów: Zemsty Salazara, Obcy: Przymierze, Wonder Woman, Król Artur: Legenda Miecza, Dunkierka czy nowy Spider-Man: Homecoming. To również potentaci do zdobycia całej masy pieniędzy krótko po swojej premierze. Na który z wymienionych tu tytułów zamierzacie się udać? Jak obstawiacie – kto pobije sumę 145 milionów dolarów Strażników Galaktyki Vol.2 w weekend? Ja głosuję na nowych Piratów z Karaibów. A Wy?

źródło: digitaltrends.com | zdjęcie: bleedingcool.com