WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Streamowanie muzyki przynosi najwięcej dochodów w branży

Pierwsza połowa 2018 roku już dawno minęła, ale dopiero teraz RIAA (Recording Industry Association of America) opublikowało raport na ten temat. Dowiadujemy się z niego kilku ciekawych rzeczy na temat branży.

Przychody wzrosły o 10% w stosunku do sytuacji sprzed roku – z 4,2 miliarda dolarów do 4,6 miliardów dolarów. Stało się to głównie dzięki subskrybentom platform stramingowych. Okazuje się, że sprzedaż cyfrowa oraz fizyczna ciągle spada. Zyski z tej formy sprzedaży spadły z 765 milionów dolarów do 562 milionów dolarów. Najbardziej spadła sprzedaż płyt CD, o 41%, natomiast o 13% wzrosła sprzedaż płyt winylowych. Warto tutaj wspomnieć, że usługi streamingowe osiągnęły właśnie 75% udziałów w przychodach branży – zaczynają one dominować.

W pierwszej połowie 2018 roku pojawiło się ponad 70 000 różnych albumów. Coraz więcej z nich dostępnych jest tylko w formie cyfrowej – twórcy zaczynają rezygnować z płyt. Patrząc na trendy będzie się to coraz bardziej rozwijało i szło w stronę streamingu.

YouTube Gaming zostanie zintegrowane z główną stroną

Źródło: https://www.gsmarena.com