Sony Interactive Entertainment uratowało poniekąd gamingową pierwszą połowę bieżącego roku premierą God of War. Gry, która z miejsca stała się hitem i to nie tylko pod kątem ocen, ale również sprzedaży. Nic więc dziwnego, że studio już planuje kontynuację, na co wskazuje najnowsza oferta pracy.

Na oficjalnej stronie twórców możemy znaleźć ofertę pracy dla doświadczonego projektanta, który pomoże w tworzeniu „bogatej obsady postaci i stworów osadzonych w opowieści i mitologii, połączonej z historycznymi szczegółami”. To już wskazuje, że w grę wchodzi God of War 2, ale dla wszystkich niedowiarków wystarczy przytoczyć jeszcze wzmiankę o bogach, co powinno rozwiać wszelkie wątpliwości. Możemy więc być pewni, że kontynuacja przygód Kratosa powstaje. Choć wydawałoby się, że z synem u boku po prostu przejdzie na emeryturę.

Nie liczcie również na żadne DLC, bo główny reżyser gry w jednym z wywiadów potwierdził, że nie mają zamiaru tworzyć dodatkowej zawartości. Uważa bowiem, że „[…] gra jest kompletna”. Oczywiście sam fakt powstawania God of War 2 był pewniakiem, co potwierdził Cory Barlog. W jeszcze innej rozmowie ujawnił, że ma już pomysł na pięć odsłon. Oby Sony nie poszło jednak w ślady Ubisoftu, a dokładnie serii Assassin’s Creed sprzed dwóch lat.

Źródło: playstation.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej