WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Studio Telltale Games powoli przechodzi do historii

Nie tak dawno Capcom zdecydował się na zamknięcie studia Capcom Vancouver, a teraz to samo czeka Telltale Games. Przedstawiciele ogłosili oficjalnie, że ich studio powoli przechodzi do historii.

Wieści o zamknięciu Telltale Games pojawiały się pierwotnie na mediach społecznościowych pracujących tam deweloperów. Nie trzeba było jednak długo czekać na reakcje ze strony współzałożyciela i byłego CEO studia, Kevina Brunera, który potwierdził te doniesienia, wyrażając jednocześnie smutek, że tak wielu dobrych deweloperów straciło pracę, a świetne pomysły na gry już nigdy nie ujrzą światła dziennego. Całość przypieczętowało ogłoszenia na oficjalnym Twitterze Telltale Games:

W nim firma tłumaczy, że ten rok był dla Telltale Games trudny. Studio chciało bowiem obrać zupełnie nowy plan na przyszłość, ale nie miało wystarczającej ilości czasu, aby wszystkiego dopiąć. Nie pomogło w tym nawet ciepłe przyjęcie produkcji z bieżącego roku, które jednak nie sprzedały się najlepiej. Ostatecznie w studiu pozostało 25 pracowników, którzy mają „dopełnić zobowiązania firmy u partnerów”.

Wygląda więc na to, że zapowiedziane produkcje Telltale Games mogą zostać zrealizowane. Mowa głównie o wypuszczeniu wszystkich 3 kolejnych epizodów The Walking Dead: The Final Season… i nie tylko. Netflix poinformował również, że postara się o przeniesienie historii serialu Stranger Things na interaktywne medium. Potwierdziło również, że ekranizacja Minecraft: Story Mode przebiega bez zmian.

Capcom zamyka studio odpowiedzialne za Dead Rising

Źródło: Gamesutra
Zdjęcia: Telltale