WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Studio The Initiative Microsoftu zasilone przez producenta God of War… i nie tylko

(Wdech) – chyba każdy z Was zauważył, że największą bolączką Microsoftu, a dokładnie Xboxów jest brak spektakularnych tytułów na wyłączność, które podbiją nie tylko serca fanów sportu i motoryzacji – (wydech). Wybaczcie. Ktoś musiał to powiedzieć. Nie muszę za to informować Was o nowych nabytkach studia The Initiative, będącego pod skrzydłami Microsoftu, ale muszę.

Dlaczego? Ano dlatego, że to właśnie w The Initiative możemy dopatrywać się jedynej szansy na coś naprawdę dobrego w kwestii gier ekskluzywnych na Xboxy. Nie zrozumcie mnie źle – nie jestem negatywnie nastawiony do Xboxów i cenię sobie wiele z oferowanych przez tę konsolę (m.in. cross-play), ale musicie przyznać, że nie ma ona nic specjalnego do zaoferowania, jeśli chodzi właśnie o gry na wyłączność. Zwłaszcza w przypadku graczy, którzy z produktem Microsoftu nigdy nie mieli wiele do czynienia. Mam jednak nadzieję, że stan tych rzeczy zmieni The Initiative, które może się teraz pochwalić nie lada zespołem.

Do niego zostali wcieleni m.in.:

  • Producent God of War z 2018 roku
  • Główny scenarzysta Red Dead Redemption
  • Główny producent Rise of the Tomb Raider i starszy God of War
  • Główny scenarzysta (Shadow of War) i projektant Red Dead Redemption
  • Współreżyser Tomb Raider i Rise of the Tomb Raider

Ekipa obiecująco prezentuje się nawet pod kątem innych działów. Mowa o Blake Fischerze, którzy pracował w przeszłości, jako starszy dyrektor ds. planowania w Microsofcie oraz Annie Lohr, która zajmie się przyjmowaniem na pokład nowych, obiecujących pracowników. Może się ona pochwalić doświadczeniem z Riot, Respawn, EA oraz Treyarch. Wygląda więc na to, że Microsoft na poważnie wziął się za stworzenie porządnego studia… i to od podstaw. Nie spoczywa jednak na laurach i nadal szuka odpowiednich osób na kilka stanowisk.

Źródło: Kitguru
Zdjęcia: Kitguru