WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Stylowa konsola w stylu retro wykonana przez pasjonata

W świecie, w którym największą popularnością cieszą się produkty kompletnie komercyjne, często niewarte swojej rzeczywistej ceny, warto na chwilę zwolnić i poczuć uznanie dla kogoś, kto robi takie cuda, jak ta oto wspaniała i wyjątkowa wersja konsoli do gry:

1399706078029579668

Love Hultén tworzy wyjątkowe, limitowane konsole arcade i inne równie interesujące sprzęty, jednakze ostatnio przeszedł samego siebie.

Hultén stworzył dwuosobową wersję tzw. Battlecade, a więc klasycznych, „podwójnych” statków, w które pewnie niejeden z nas zagrywał się jako dziecko. Jego sprzęcik stawia oponentów naprzeciw siebie, przez co możemy z dziką satysfakcją obserwować twarz naszego towarzysza podczas zatapiania jego okrętów.

Ręcznie wykonany w amerykańskim orzechu sprzęt dysponuje dwoma 30 centymetrowymi ekranami LCD, a także specjalną komorą dla joysticków, przez co całość można łatwo transportować z miejsca na miejsce. Właściwie jedyny aspekt, jaki nie podoba mi się w dziełe Hulténa, jest to, że nigdy nie będę w stanie go posiąść, gdyż nie jest ono na sprzedaż. A szkoda – z radością zagrałbym na czymś takim w Duke Nukem 3D czy Wrestlemanię…

[źródło i zdjęcie: gizmodo.com]