WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Subaru pracuje nad hybrydą plug-in zawierającą komponenty Toyoty Prius

Subaru do końca roku planuje wprowadzić an rynek swój pierwszy samochód hybrydowy typu plug-in. Przy jego konstruowaniu firma w znacznym stopniu korzystała z technologii hybrydowej Toyoty.

Nowe auto ma nosić nazwę Evoltis i dzięki niemu Subaru spełni wymagania California Zero Emission Vehicle. Jakiś czas temu Takeshi Tachimori, dyrektor techniczny Subaru, powiedział, że podczas pracy nad Evoltis firma opierała się na technologii Toyoty w największym możliwym stopniu. Skorzystali oni między innymi z hybrydowego napędy 4×4 – E-Four, a także wzorowali się na modelu Prius Prime. Wspomniany model jest najbardziej oszczędnym na świecie samochodem hybrydowym i nie ma więc co się dziwić, że dużo firm chce się na nim wzorować.

Toyota sama w sobie jest także największym producentem aut hybrydowych na świecie. Tylko w 2017 roku firma sprzedała 1,52 miliona sztuk tych aut, zaś łączna sprzedaż hybryd przekroczyła 11 milionów sztuk. W Polsce w sprzedaży jest 7 modeli hybrydowych z 6 segmentów, w tym wcześniej wspomniany Prius Prime.

Źródło: Materiały prasowe