Subskrypcja gier Square Enix ma być sposobem firmy na swój rozwój. Na czym będą polegać najbliższe działania korporacji?

Od jakiegoś czasu, wszystkie większe firmy zajmujące się produkcją i wydawaniem gier szykują się na zmiany. Powodem tego wszystkiego jest zmiana oczekiwań konsumentów. Gracze wolą teraz wykupić sobie na miesiąc dany abonament i ukończyć interesujące go tytuły. Mamy już tutaj przykład GamePassa od Microsoftu, Origin Access/EA Access od Electronic Arts oraz PlayStation Now od PlayStation. Drugą zmianą, której mogą w przyszłości wymagać gracze, jest opcja gry w chmurze.

Wszystkie te ruchy na rynku zauważa Square Enix, które nie zamierza patrzeć, jak inni oferują lepsze opcje. Japońska firma zapowiedziała, że również zamierza postawić na… no właśnie. Co zamierza Square Enix? Otrzymaliśmy komunikat mówiący o chęci „wprowadzenia modelu subskrypcji” w celu „rozszerzenia możliwości zarobku”. Czy będzie to abonament na gry czy usługa grania w chmurze – tego aktualnie nie wiadomo. Square potwierdziło jednak, że w nowym abonamencie pojawią się tylko duże gry.

Czytaj też: EA łamie zasady ustawy hazardowej w Polsce!

Źródło: wccftech.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej