WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Świat w Just Cause 4 ma nas zachwycać

Mamy tutaj jakichś fanów serii Just Cause? Szczerze mówiąc, nigdy za nią nie przepadałem, ale wiem jedno – świat w Just Cause 4 sprawił, że z pewnością wypróbuję ją zaraz po premierze.

A ta, swoją drogą, odbędzie się 4 grudnia 2018 roku… o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem. Zapowiada się jednak, że odpowiedzialne za produkcję Avalanche Studios dopnie terminów i nie zaliczy żadnych opóźnień. Widać to po licznych materiałach prezentujących głównie wizualne elementy Just Cause 4, które robią naprawdę dobre wrażenie. Nic w tym jednak dziwnego, ponieważ twórcy sami stworzyli odpowiedni dla siebie silnik Apex, który jest zwyczajnie przemianowanym następcą Avalanche engine. Jedno jest pewne – świat w Just Cause 4 może zachwycać, co ukazuje najnowszy materiał z gry:

Oczywiście grafika stoi na bardzo wysokim poziomie, ale to nie ona gra w Just Cause 4 główne skrzypce. W silniku Apex postawiono bowiem na fizykę świata, dynamiczną pogodę i zauważalne zróżnicowanie poszczególnych lokacji. Te będą dzielić się na cztery główne biomy – górzyste tereny bazujące na Andach, zarośnięte lasy deszczowe, typowe argentyńskie niziny, na których głównie toczy się życie oraz pustynne tereny. Każdy z nich posiada swój własny charakter, zagrożenia oraz ciekawostki, które będą zachęcać gracza do eksploracji. Zresztą, sami zdecydujcie, czy obecny w Just Cause 4 świat robi na Was wrażenie.

Nowe materiały od twórców Just Cause 4

Źródło: PCGamer
Zdjęcia: PCGamer