WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Switch Bot to małe urządzenie pozwalające bezprzewodowo kontrolować przełączniki w domu

Jeśli chcemy bezprzewodowo kontrolować nasze urządzenia domowe, musimy przyzwyczaić się do tego, że za ich dodatkowe funkcje „smart” przyjdzie nam słono zapłacić. A co jeśli istnieje prostsza opcja, niewymagająca takich nakładów pieniędzy? Switch Bot to w takim przypadku złoty środek.

Czym w ogóle jest te małe urządzonko? W sumie nie ma w nim nic specjalnie rewolucyjnego, ale to w prostocie tkwią często genialne rozwiązania. Switch Bot to nic innego jak mały, mechaniczny przełącznik, którym możemy sterować zdalnie przy pomocy aplikacji mobilnej. Przyczepiamy go przy pomocy taśmy montażowej do np. klawisza od światła w sypialni i zamiast wstawać przed snem, żeby wyłączyć denerwującą świetlówkę, można to zrobić zdalnie przy pomocy smartfonu. Oczywiście Switch Bot pozwala na znacznie więcej, chociażby można go zaprogramować tak, by ten rano uruchamiał nam ekspres do kawy lub w godzinach, kiedy kończymy pracę, naciskał przycisk „Power” na naszym komputerze.

Switch Bot zamienia nasze urządzenia niezbyt „smart” w najnowsze cuda techniki sterowane zdalnie. Warunek jest oczywiście jeden – sprzęt musi mieć fizyczny, mechaniczny przełącznik, żeby te małe cudeńko mogło zadziałać. Projekt do 19 grudnia zbiera jeszcze środki na Kickstarterze, ale główny cel w wysokości 3000$ został już dawno spełniony. Na stronie akcji można złożyć pre-order na Switch Bot w cenie 49 dolarów amerykańskich (~200 złotych).

źródło i zdjęcie: digitaltrends.com