WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Już w grudniu pojawi się system „Here Active Listening”

Podstawowym problemem projektów na Kickstarterze jest to, że jeżeli w ogóle dochodzi do ich premiery, zazwyczaj ma to miejsce sporo czasu po wcześniej zapowiadanej dacie (i nie zawsze otrzymujemy to za co zapłaciliśmy). Inaczej ma podobno być w przypadku dzieła Doppler Labs – Here Active Listening.

W czerwcu Doppler Labs uruchomiło swoją drugą kampanię na Kickstarterze, rozpoczynając zbiórkę na system Here Active Listening, pozwalający na kontrolę dźwięku w czasie rzeczywistym i modyfikowanie go za pomocą przeróżnych efektów. Planem było stworzenie 10 tysięcy takich produktów i wygląda na to, że już w grudniu dotrą one do swoich właścicieli.

W grudniu, czyli wbrew Kickstarterowym trendom, na czas, bowiem podczas ostatniego pokazu prototypu Noah Kraft, jeden z współzałożycieli firmy, potwierdził, że wszystko jest tip-top, dopięte na ostatni guzik i projekt będzie realizowany według harmonogramu.

Wracając jednak do próbnej wersji: ta spisuje się zgodnie z oczekiwaniami. Wcześniej narzekano nie na działanie samego systemu, ale na brak wygody przy korzystaniu z niego. Te uwagi zostały uwzględnione i wprowadzono wiele poprawek, szczególnie jeśli chodzi o rozmiar kluczowych dla zestawu słuchawek. Słuchawki te przeznaczone są dla audiofilów, którzy dostaną możliwość dostosowania muzyki słyszanej na żywo według własnych kryteriów, ustawiając basy, wysokie czy średnie tony, a także nakładając na dźwięk różne efekty, takie jak reverb czy echo.

Kraft przewiduje, że następna wersja Here zaoferuje możliwość wyciszania lub skoncentrowania się na konkretnej częstotliwości czy tonach, pozwalając choćby na usunięcie ze ścieżki wszystkich dźwięków z zewnątrz lub jakiegoś konkretnego – na przykład płaczu dziecka. Zestaw ten może być szczególnie przydatny w przypadkach skopanego systemu audio, co np. mnie nie raz drażniło na imprezach masowych. Jeżeli okaże się, że pierwsza, 10-tysięczna fala urządzeń spełni oczekiwania konsumentów, będziemy mówili o świetnym udogodnieniu dla ludzi interesujących się tworzeniem i odsłuchem muzyki.

[źródło: techcrunch.com; zdjęcie: stupiddope.com]