WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

System Shock Enhanced Edition ulepszony kodem źródłowym sprzed 25 lat

Najnowsza aktualizacja „Source Port” do System Shock Enhanced Edition ma za sobą naprawdę ciekawą historię. Okazało się bowiem, że odnowiona wersja oryginalnego System Shocka została ulepszona kodem źródłowym sprzed 25 lat.

Branża gier nigdy nie przestanie nas zadziwiać, a tajniki programowania nadal będą dla nas jednym źródłem najlepszych ciekawostek. Wystarczy przypomnieć sprawę gry Aliens: Colonial Marines sprzed kilku miesięcy, w której to odkryto literówkę, ogłupiającą głównych przeciwników. Aktualizacja? No co Wy. Błąd ten zauważył zwyczajny gracz, który nagłośnił całą sprawę. Nic więc dziwnego, że twórcy System Shock Enhanced Edition „inspiracje” znaleźli w kodzie źródłowym z podstawowej wersji sprzed 25 lat, która umożliwiła stworzenie wszystkich z poniższych ulepszeń.

Za samą grę odpowiada Nightdive Studios, któremu już dawno temu udało się zdobyć prawa do marki. Teraz przystosowana na nowoczesny rynek wersja System Shocka nadal jest rozwijana ku uciesze miłośników oryginału. Za pośrednictwem Source Port Update, czyli najnowszej aktualizacji, którą już mogą pobrać posiadacze gry na Steamie, studio dodało lepsze efekty przy zabawie w 4K. Ponadto gracze otrzymają również możliwość wybrania tradycyjnych elementów graficznych i tych nowoczesnych, a sterowanie postacią będzie znacznie lepsze, niż dotychczas. Jak już wspominałem – najciekawsze jest jednak to, że wszystkie te ulepszenia wprowadzono dzięki kodowi źródłowemu z oryginalnej części.

Remake System Shocka dopiero w 2020

Źródło: Neowin
Zdjęcia: Neowin