WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Jaka jest szansa na wypadnięcie legendarnej karty w Hearthstone?

Blizzard nigdy nie był w pełni szczery ze swoimi fanami i nie chciał ujawnić konkretnych danych czy statystyk dotyczących szansy na wypadnięcie legendarnych zawartości w takich tytułach, jak Overwatch czy Hearthstone. Chińskiemu rządowi udało się jednak wywrzeć odpowiednią presję na firmie, co poskutkowało publikacją tych ściśle tajnych informacji. Jakie są zatem szanse na to, żebyśmy z naszych skrzyneczek otrzymali coś więcej niż rzadki przedmiot?

Jeśli chodzi o karciankę Hearthstone, to każda zakupiona przez nas paczka ma w sobie przynajmniej jedną rzadką kartę. Te epickie powinny wypadać średnio co 5 zestawów (20% szansy), zaś legendarne raz na 20 zakupionych boosterów (5% szansy). Słowem kluczem jest tu jednak słowo „średnio”. Nie ma bowiem jakiejkolwiek gwarancji, że ze 100 paczek dostaniemy 5 legendarnych egzemplarzy. Równie dobrze możemy otworzyć ich 40, by wreszcie naszym oczom błysnęła najbardziej wartościowa karta w grze. Blizzard podkreślił jednak, że im więcej otwieramy zestawów i nie znajdujemy w nich „legendarek”, to nasze szanse w ich odkryciu rosną. Po moich doświadczeniach twierdzę jednak, że zapewnienie to nie ma większego przeniesienia na życie rzeczywiste… albo po prostu jestem ogromnym pechowcem.

Fani Overwatcha muszą jednak borykać się z nieco innymi liczbami. W ich przypadku również przynajmniej jeden rzadki przedmiot wypada w każdej skrzynce. Epicka zawartość powinna wpaść nam w ręce po otwarciu 5,5 pudełek (18,2% szansy), a legendarne raz na 13,5 (7,4% szansy) – wszystko to oczywiście oblane magicznym słowem „średnio”.

Podane tu liczby opublikowane zostały jedynie na chińskich stronach gier i dotyczą one graczy z Chin. Blizzard może w przypadku innych regionów stosować odmienne liczby, zatem nie ma co sugerować się tym, że dane mogą się przenosić na nasze europejskie realia. Co jednak ciekawe liczby te niewiele różnią się od tego, co zdążyli już wydedukować fani z własnych kalkulacji. W końcu jest to czysta matematyka i zabawa prawdopodobieństwem, ale nikt do końca nie wie, jak do końca działa system losowości w grach Blizzarda. Tego z pewnością nie dowiemy się do końca funkcjonowania serwerów tych tytułów i może jeszcze dłużej. W końcu produkcje te świetnie prosperują, a twórcy nie chcą zniechęcić fanów do siebie poprzez ujawnienie, że realnie mają może około 1% szansy na dostanie swojej legendarnej karty… albo i mniej.

źródło: digitaltrends.com | zdjęcie: nomarket.org