Nowa konsola Microsoftu, nazwana póki co Project Scorpio, ma wyłożyć na stół wszystkie karty, jakimi firma ta jest w stanie obecnie zagrać.

Wyładowany ośmioma rdzeniami procesora, z przepustowością pamięci o prędkości 320GB/s, 6 teraflopsami mocy karty graficznej i rozgrywce w 4K, Project Scorpio ma pozwolić Microsoftowi nawiązać walkę z Sony. Oficjalnie jednak, niewiele powiedziano o tej konsoli, co ma zmienić się już wkrótce.

Według Digital Foundry, w tym tygodniu (w czwartek) będzie miała miejsce ekskluzywna prezentacja Xbox Scorpio. Nie wiadomo do końca, co zostanie na niej ujawnione, ale według informacji opublikowanych przez Windows Central, możliwym jest, iż pojawi się specyfikacja techniczna nadchodzącego sprzętu.

Gigant z Redmond ujawnił swoją nową konsolę Xbox w zeszły lato, podczas Electronic Entertainment Expo w Los Angeles. Jedyne, co wtedy o niej powiedziano, poza tym, że będzie technologicznym potworem, rzecz jasna, to to, iż pojawi się ona na rynku pod koniec roku 2017. Jasno postawiono również to, że cena Scorpio będzie wyższa od ceny Xboxa, gdyż Microsoft chce, aby konsole były dostępne w całej różnorodności cenowej, zupełnie tak jak pecety.

źródło: mspoweruser.com | zdjęcie: centrumxp.pl