Przyszły rok ma być dla 20th Century Fox wyjątkowym, bo do kin trafi nie jeden, a trzy duże filmy związane z uniwersum X-Men. Wygląda jednak na to, że to zaledwie preludium do tego, co Fox szykuje na najbliższe lata.

W ogłoszeniu 20th Century Fox potwierdziło daty premier trzech filmów z serii X-Men, które zadebiutują w roku 2018, a także wyjawiło plany na stworzenie sześciu dodatkowych dzieł opartych o Marvel Comics. Ich premiera ma odbyć się na przestrzeni lat 2019-2021 i póki co jest to jedyna informacja, jaką mamy na ich temat. Jakich bohaterów będą one przedstawiać, czy akcja będzie toczyć się na Ziemi, czy w kosmosie – o tym nie wiemy zupełnie nic.

Daty premier niezidentyfikowanych filmów opartych o komiksy Marvela to 7 czerwca i 22 listopada 2019, później 13 marca, 26 czerwca i 2 października 2020 oraz 5 marca 2021 roku. Póki co jasnym jest, że najbliżej premiery jest The New Mutants, które zadebiutuje 13 kwietnia 2018 roku, następnie pojawi się Deadpool 2 z premierą 1 czerwca, a następnie 2 listopada 2018 roku – X-Men: Dark Phoenix.

Teraz pora na spekulacje: zapewne jeden z tych filmów to trzecia część Deadpoola, inny to kolejna odsłona X-Menów. Nowy Deadpool ma zacząć przedstawiać pewnych bohaterów, takich jak Cable grany przez Josha Brolina, pod kątem nowego filmu X-Force. Jeśli wszystko, co związane z premierą New Mutants pójdzie gładko, prawdopodobnie dostaniemy sequel i tej serii. Możliwe jest, że biorąc pod uwagę, jak wiele uwagi przyciągnęła rola Dafne Keen w Loganie, może Fox będzie chciało w jakiś sposób pociągnąć i historię Laury. Kto wie, całkiem możliwe jest także rozważanie kolejnej próby resuscytacji Fantastycznej Czwórki. Tak czy siak, dla fanów komiksowych filmów jest to dobra wiadomość, bo jak wiadomo – im więcej konkurencji, tym lepiej dla rynku.

źródło: digitaltrends.com | zdjęcie: empireonline.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!